E devlet askerlik sorgulama

E devlet askerlik sorgulama

E-devlet askerlik sorgulama işlemi için öncelikle bir e-devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Bu şifre ile e-devlet sitesine girip işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Eğer kişiye özel olarak verilen e-devlet şifresini henüz almadıysanız size en yakın bir ptt şubesine başvurarak kısa zamanda e-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Fakat her postane şubesi online işlem gerçekleştiremediğinden dolayı tüm postaneler e-devlet şifresi vermemektedir. Şifre işlemlerini genelde büyük ve merkezi yerdeki postaneler gerçekleştirir. Bu nedenle öncelikle gideceğiniz ptt şubesini arayarak ya da internetten araştırarak şifre işlemi gerçekleştirip gerçekleştirmediğini öğrenmelisiniz.

e-devlet-sifresi

E-devlet şifrenizi aldıktan sonra e-devlet askerlik sorgulama işlemi için Google arama motoruna edevlet diye aratın ve ilk çıkan siteye girin. Bu site e-devlet sisteminin resmi internet sitesidir veya aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız. Siteye girin ve sitenin sağ üst köşesinde bulunan “Sisteme giriş” butonuna tıklayın. Çıkan ekranda E-devlet şifresi bölümüne tıklayın. Karşımıza gelen ekranda T.C. kimlik numaramızı ve bize özel verilen e-devlet şifremizi girip gönder butonuna tıklıyoruz. Karşımıza birçok işlemin yapılabilineceği bir ekran gelecektir. E-devlet askerlik sorgulama için öncelikle bu ekranda sol menüdeki sunulan hizmetler linkine tıklıyoruz. Buradan Milli Savunma Bakanlığı bölümünde Asal hizmetlerin en sonuncusu olan “Sevk edilecek eğitim merkezleri” yazısına tıklıyoruz. Böylece e-devlet askerlik sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz. Eğer askerlik durumunuzla alakalı henüz bir açıklama yapılmamışsa ya da askerliğinizi bitirdiyseniz “Hakkınızda herhangi bir sonuç bulunmamaktadır” yazısı ekrana çıkacaktır.

E-DEVLET ASKERLİK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ..

E devlet askerlik durum sorgulama için Tıklayınız.

  04 Eylül 2013 - 16:40
  serhat

  merhaba abi ben 3 ay hava degişimi aldım ankara gata da bi 3 ay hava degişimi daha alırsam sonra muafmı olurum bilgi verirseniz çok sevinirim

  21 Ekim 2013 - 16:18
  mehmet

  ya ben nasıl öğrenicem e devlet şifresi de aldım nereye gidecegimi nasıl öğrene bilirim acaba

  21 Ekim 2013 - 21:08
  admin

  Mehmet bey lütfen yazımızı okuyunuz.

  25 Ekim 2013 - 13:28
  hakan

  ben şifrem ile giriyorum ama hata veriyor nasıl öğrenicem neresi bana çıktığını sistemde sorun mu var acaba?

  25 Mayıs 2014 - 17:25
  dilaver

  askerliğim ne zaman be ya

  21 Ağustos 2014 - 15:21
  ALİ RIZA KURTUL

  Oğlum Cengiz Kurtul yurtdışında yaşamaktadır ve 2013 yılı mart ayında bedelli askerlik bedeli olarak peşin 10.000 AVRO ödemiştir. Fakat bir kaç ay sonra bedelli askerlik miktarı 6.000 AYRO’ya indirilmiştir. Oğlum 10.000 AVRO’yu peşin ödeme yerine taksit ile yapsaydı belkide sadece 6.000 AVRO ödeyecekti. Sorum şu: Acaba 4.000 AVRO fark geri ödenecekmi.
  Teşekkür ederim.
  Ali Rıza Kurtul

  22 Ağustos 2014 - 21:16
  bilal kakız

  askerlik yeri neresi

  19 Mart 2015 - 19:01
  abdullah

  askerlik usta birliği yerleri

  13 Ocak 2017 - 16:20
  ibrahim halil özdemir

  askerlik yerimin nereye çıktığını merak ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.