E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş

Devlet işlerinde düzen ve sağlıklı bilgi akışı için yeni yazılım programları içinde en gelişmiş sistemler kullanılırken, eğitim için de bakanlığa bağlı bütün birimler, ortak ve çok büyük bir sistemi kullanırlar. Daha önceleri her türlü ihtiyaçta ve bilgi alımı konusunda okul yoluna düşen veliler, bu gelişmiş  E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde internet aracılığı ile bütün bilgilere kolayca ulaşabilmektedirler. Bu sistem içinde güncel bilgilere ait bütün bilgileri bulmak mümkün iken, ders notları ve öğrencinin son durumu hakkında detaylı bilgi verisi ile velilere çok önemli bir hizmet sağlanmıştır. Veliler kadar öğrenciler de bütün bilgilere bu yeni ve gelişmiş yolla ulaşabilmektedirler.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Velileri bilgilendirmek amaçlı oluşturmuş olduğu e-okul sitesi sayesinde çocuklarınızın sınavlardan aldığı notları ve devamsızlıkları öğrenebilme imkanına sahipsiniz. Önceden sadece ilköğretim için yapılan bu sistem artık ortaöğretim (lise) içinde geçerli. Sınav notlarını ve devamsızlıkları öğrenmek için yani bu sistemi kullanmak için gerekli olan sadece iki şey var. Bunlar; T.C Kimlik Numarası ile  okul numarası. Elinizde bunlar olduğu sürece çocuklarınızın notları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca eski yılların notlarına veya notortalamalarınada  ile ulaşabilirsiniz.

2005 yılında altyapı çalışmaları yapılan  E-Okul sistemi İlgili  Bakanlık Makamı onayıyla çalışmalarına başlanılan e-Okul Projesi ; talebe kayıtlarının internet ortamından alınması; Anne ve Babalara çocuklarıyla ilgili devam-devamsızlık, karne notları gibi verileri izleme şansını sunan okullarımıza da iş ve işlemlerini  daha hızlı yerine getirme avantajını  sağlamıştır.

MEB E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş : https://e-okul.meb.gov.tr/Ilkogretim/Veli/iov00001.aspx  ulaşabilirsiniz.

  23 Eylül 2011 - 12:59
  diyar

  e okul olmasa sınavları notu karne notu

  06 Haziran 2012 - 19:18
  yakup

  e okula nasıl gireriz

  06 Haziran 2012 - 19:19
  yakup

  e okula ilköğretime kayıt nasıl öğreniriz

  07 Haziran 2012 - 09:35
  ilkin ünsal

  e okula ilköğretime kayıt nasıl öğreniriz

  01 Temmuz 2012 - 18:23
  mehmet

  ilköğretime kayıt nasıl öğreneceğiz veli bilgilendirme sistemi deniyor yeni kayıt için okul no su istiyor bilsek ne gerek var okul ögrenecez

  29 Ağustos 2012 - 12:55
  osman

  kızım 5. sınıfa geçti aynı okulda okumayacakmış yöneticilere soruyorum .meb bilir diyorlar biz sadece 5 .sınıflar burdaokumayacak onu biliyorlarmışşşşş…ben nerde okuyağını kimden öğreneceğim..

  02 Aralık 2012 - 17:13
  admin

  Bazen e okul sitesi sunucularında problem olabiliyor aşırı yüklenmeden dolayı daha sonra tekrar deneyiniz.

  24 Aralık 2012 - 16:08
  cansel

  öğrenci bilgilerim

  22 Mart 2013 - 22:22
  Ramazan Şentürk

  Öğrenci bilgilerim

  05 Nisan 2013 - 09:46
  nüsret

  e-okul bilgilendirme sistemi çok karışık. Her gün yeni bi şey çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.