E VERGİ LEVHASI SORGULAMA

İnternetin bütün devlet sisteminde dahil olmasıyla birlikte birçok alanda yapılan yenilikler ticari dünyaya da yansımaya başladı. Özellikle internet üzerinde bir edevlet hizmeti olan e vergi levhası özellikle son yıllarda en fazla merak konusu olan hizmet türlerinden biridir. Şirketlerin ve ticari kuruluşların genel görüntülerinin oluşturulduğu durumlarda birçok kişinin yapabileceği ticari anlaşmaların gelende intenet üzerinde rahatlıkla sağlanabileceğini söylemeliyiz. E devlet hizmetlerinin bu kadar fazla gelişme sebebi vatandaşların devlete olan sonsuz güvenlerinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

 

 e-vergi-levhası-sorgulama

 

E devlet hizmetlerininde e vergi levhası sorgulama ile birlikte şirketin genel hareketlenmelerini takip edebileceksiniz. Ayrıca sistem içerisinde dahil olduğunuz numarayla devletin üzerinizde yaptığı işlemleri internet üzerinden rahatlıkla takip edebileceksiniz. E devlet hizmetlerinin bu kadar hızlı bir şekilde yayılan bir çevreye genellenmesinden dolayı özellikle internet konusunda çalışma yapacak kişilerin yaptıkları e devlet hizmetlerine olan ilgilerinin yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor.

İkinci bir yol olarakta İnternet Vergi Dairesi resmi internet sitesi üzerindende bu işlem yapılmaktadır.

Adres: https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_VRG_LVH  bilgilerinizi doğru girdikten sonra sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  05 Ağustos 2012 - 14:07
  resul

  vergi borcu

  02 Kasım 2012 - 10:19
  halil şimşek

  benim adıma şirket acıldı başkası tarafından para verecegiz vadiyle adamlar imza sürküsü aldılar benden ama para alamadım adamlar kayıp başka şirket açmışlar bana borç geliyo mahkemeye baş vurdum ama haber yok daha neyapmalıyım

  12 Kasım 2013 - 12:27
  zeki

  nekadar vergi borcum var

  10 Haziran 2014 - 12:57
  yuksel

  vergi borcu sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.