İkametgah Yeri Doğrulama

Yerleşim Yeri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeni taşındığınız adresinizi nüfus dairesine bildirmeniz gerekiyor. Aksi halde gelecek para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmek artık internet üzerinden de mümkün hale getirildi. Ancak e devlet sisteminde ikametgâh yeri doğrulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için mobil imzanızın olması gerekiyor. Yine bunu da e devlet sistemlerinden temin edebilirsiniz. Aylık bir ücrete tabi tutulan mobil imza ya da elektronik imza sayesinde ikametgâh yeri değiştirme işlemlerinizi yerinizden kalkmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet sisteminin getirdiği kolaylıklar arasında yer alan ve herkesin işini kolaylıkla görebileceği şekilde hazırlanan basit tasarımı sayesinde nüfus dairesine gitmenize gerek kalmayacak. İkametgâh yeri doğrulama işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıdaki linke tıklayarak turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra TC kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi girmeniz gerekiyor. Bundan sonra Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümüne geçiş yaparak Adres Değişikliği Bildirimi yerine geldiğinizde gerekli işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Sormak istediğiniz sorular ve sistemin kolaylıkları hakkında daha fazla bilgi için internet sitemizden yorum yaparak sorabilir, kısa sürede detaylı cevapları alabilirsiniz.

 

 

Yerleşim Yeri Sorgulama

 

YERLEŞİM YERİ DOĞRULAMA

  23 Kasım 2012 - 17:47
  ayla çelik

  ikametgah değişikliği yapmak istiyorum

  16 Ocak 2013 - 03:07
  MEHMET HÜNER

  ADRES DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM

  16 Ocak 2013 - 03:14
  MEHMET HÜNER

  MERKEZ TOKUŞ KÖYÜ SİVAS

  28 Mayıs 2013 - 16:08
  atilla kılar

  eski adresim:toros mh.ptt cad.çukurova park konutları c.blok.kat.5 daire 10 çukurova-adana.

  yeni adresim:güzelyalı mah.t.özal
  bulvarı.81181 sk.no 2/3 kibritoğlu apt.D blok.zemin 2 çukurova/adana adresimin bu şekilde değiştirilmesi için gereğinin yapılmasını rica ederim.

  04 Temmuz 2013 - 13:44
  kani

  bunasıl site kardeşim şifremi yazıyorum giriş yapamıyorum defalarca girmeme ramen kimliginizi dogrulayınız diyor dalgamı geciyorlar lütfen yardımcı olurmusunuz

  03 Şubat 2014 - 19:24
  yılmaz ergül

  ikametgah aile bildirim

  22 Mayıs 2014 - 14:44
  Tülay çil

  İkemetgah

  09 Ağustos 2014 - 22:41
  aygunmurat

  adresimiöğrenemiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.