Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

Eğer bir soruşturmanın içerisindeyseniz ve mahkeme dava dosyası sorgulamanız gerekiyorsa, e-devlet sitesine girerek sorgulama işlemini kolay bir şekilde halledebilirsiniz. E-devlet hizmeti, devlet kurumlarındaki işlemlerin bir çoğunu gerçekleştirebileceğiniz sanal ortamdır. Mahkeme dava dosyası sorgulama hizmeti de bunlardan bir tanesidir. Duruşmanız varsa ve duruşmaya gitmeden önce durum öğrenmek istiyorsanız, e-devlet sitesindeki mahkeme dava dosyası sorgula kısmına girebilir ve kolay bir şekilde sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Genelde mahkemede duruşma durumlarında size haberler geç gelmektedir ve bu nedenle duruşma zamanını kaçırabilirsiniz. Duruşma zamanını kaçırmamak için ”mahkeme dava dosyası sorgulaması” yapabilir ve duruşmanıza zamanında gidebilirsiniz. Ayrıca duruşmanızın sonucunu öğrenmek için sürekli adliyeye gitmenize de gerek yok. Edevlet sitesine girebilir ve mahkeme dava dosyası sorgulama kısmından duruşmanızın durumunu öğrenebilirsiniz. Şahit olduğunuz davalar varsa bu davalar hakkındaki duruşma zamanı, dava sonucu gibi bilgileri de e devlet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

E-DEVLET kapısı üzerinden yapılan işlemlerden biriside Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Dosyası Sorgulatma işlemidir. Bu işlemin nasıl yapılacağına dair aşağıda detaylı bilgi bulunmaktadır. Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Dosyasını Devletin kısayolundan sorgulaya bilirsiniz.Bu hizmetten faydalanmak için öncelikle sisteme giriş yapmanız gereklidir. 

  05 Ağustos 2014 - 20:52
  musa

  mahkeme dosyası sorgulama

  08 Ağustos 2014 - 12:56
  OSMANLI MOTOR

  İyi Günler
  Aydın Vergi Mahkemesinde, Nazilli vergi Dairesi aleyhine açtığımız ilk davayı kazandık.
  Nazilli Vergi Dairesi Başbakanlığın ‘Bir yıl içersinde satılamayan hacizli taşınırlar sahiplerine iade edilir’ tebliğini hiçe sayarak, ısrarla defaatle talepte bulunmamıza rağmen, 2011 yılında 6111 sayılı yapılandırmaya başvurmamıza rağmen, 6 yıl boyunca İzmir Gümrük Müdürlüğü DDT Anreposunda bulunan 2 40 HQ conteiner motosikletler üzerindeki haciz işlemini kaldırmamıştır.
  Aydın Vergi Mahkemesi ilk açtığımız davayı lehimize sonuçlandırarak, vergi dairesini suçlamıştı, avukat masrafını da Nazilli vergi dairesine yüklemişti.
  Aynı Mahkemeye açtığımız tazminat davasında, Mahkeme heyeti Nazilli vergi Dairesinin bilgisine başvurmuş ve Nazilli vergi Dairesi yetkilileri yalan ve yanlış bir beyanda bulunarak, Bizim ithal edilmeyen, gümrükte bekleyen motosikletler için güya 348 000 tl teminat yükümlülüğümüzün olduğunu beyan etmişler.
  Mahkeme heyeti büyük bir hata ile konuyu Gümrük Müdürlüğpüne sormadan, açtığımız tazminat davasını red ediyor.
  Bu adil değil, yargı önünde herkes eşittir, Bu devletin bir kurumu da olsa, hata yapan yetkililer vcezasını çeklmeli.
  Aynı Nazilli vergi dairesi Şirketimizi 30 11. 2006 yılında ressen kapatmış görünmelerine rağmen, bir tartışmadan ötürü dönemin müdürü tarafından 14.02.2009 tarihinde 165 000 tl vergi takdir edilmiş, bu vergi faizleri ile beraber 500 bin tl ye yükselmiş. Tek derdi hazinede bulunan teminat mektuplarımız iade edilirse el konacak.

  Netice olarak Aydın vergi Mahkemesinin hata ile red ettiği davaya itiraz ettik, itirazımızın kabul edilip edilmediğini öğrenmek istiyorum.
  Saygılarımla
  Feyzi Gülbaş
  Osmanlı Motor yetkilisi.

  11 Ağustos 2014 - 00:55
  habibe

  boşan ma davam vardı onun sonucunu öyrenmek istiyorum bi de bıçakla yaralandım o dava ne oldu bunlarınöyrenmek istiyorum

  28 Ağustos 2014 - 12:34
  ayşe şevik

  dosya 2013/454 DİŞ

  16 Nisan 2016 - 11:22
  Arife türkcan

  yaklasik iki sene önce Nazillide acilan davada Temnize giden davanin sonucunu ögrenmek istiyorum.

  21 Ocak 2017 - 19:18
  DURMUŞ YAVUZ

  DAVA SONUCU BEKLİYOM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.