Sabıka Kaydı Sorgulama

E devlet adli sicil sabıka kaydı sorgulama

Birçok bilgiyi içinde barındıran ve genel olarak bilgi edinme platformu olarak hizmet sunan e-devlet sitesi bir diğer iş yoğunluğuna ve zaman kaybına neden olan Sabıka kaydı sorgulama işlemini de artık vatandaşa birkaç tık ile sunuyor. E-devlet sabıka kaydı işlemi oldukça kısa sürede gerçekleştirilebiliyor ve resmi kurum olarak kabul edilen e-devlet sitesi üzerinden yapılan bu sorgulamanın sonucu çıktı olarak alındığında resmi belge olarak kabul ediliyor.

Sabıka Kaydı Sorgulamasını Nasıl Yapabilirim ?

Daha önce Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne bizzat giderek alınan Adli sicil kaydı belgesi artık dijital ortamda vatandaşların erişimine açıldı. Adalet Bakanlığı’nın e-devlet sitesi üzerinden sunduğu bu hizmette kişiler Adli Sicil kaydı, Adli Sicil Belge doğrulama ve UYAP portalına erişim hakkı sağlayan Adalet Bakanlığı hizmetleri hem zamandan, hem de iş gücünden tasarruf anlamına geliyor. TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıldığında ulaşılabilen e-devlet sicil kaydı hizmeti özellikle işe giriş işlemlerinde kullanmak için talep edenlerin kısa sürede evraklarını tamamlamalarına olanak sunuyor. Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz bu hizmette erişmek için ana sayfadaki yönlendirmeleri izlemeniz ve sorgulama işlemi sonrasında ekranda beliren e-devlet sabıka kaydı sonucunuzun çıktısını almanız yeterli oluyor. Kesinleşmiş ceza, mahkumiyet veya güvenlik tedbiri gibi kişiye özel Adli Sicil bilgilerinin yer aldığı bu belgenin tüm içeriği Adalet Bakanlığı tarafından girişinin yapıldığı bilgiler ile dolduruluyor.

Aşağıdaki linkimizi tıkladıktan sonra tc kimlik numaranızı ve size özel olan e devlet şifrenizi giriniz. Giriş yaptıktan sonra barkodlu olarak sabıka kaydı sorgulama evrağınızı alarak resmi kurum ve kuruluşlarda bu belgeyi kullanabilirsiniz.

 

Sabıka Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ..

 

  30 Ağustos 2014 - 10:47
  nurullah Alantar

  Hakkımda herhangi bir mahkeme kararı varmı

  02 Eylül 2014 - 18:39
  ersin kocabıyık

  herhangi bir araması veya cezası varmı yokmu

  02 Ekim 2014 - 10:56
  Huseyin Yilmaz

  sabikakaydimi ogrenmek istiyorum gumruklerde sorun cikiyor devamli.

  19 Ekim 2014 - 10:50
  Huseyin Yilmaz

  GBT sorgusu gumruklerde surekli sikinti oluyor

  07 Aralık 2014 - 21:07
  hasan huseyin ata

  Sabıka kaydı sorgulamasının e devlet sistemi üzerinden vakit kaybetmeden almak çok iyi bence. Düşünenlerden Allah razı olsun bizi kapı kapı dolaştırmaktan kurtardılar.

  20 Şubat 2015 - 15:28
  sezer

  e devlet nasıl bi turlu giriş yapamıyorum 2 saat olduuu hala a giremedim

  22 Mart 2015 - 17:15
  ertan

  atli sicil kaydı temyiz

  03 Kasım 2015 - 09:04
  Turğay Çarman

  ADLİ SİÇİL KAYDIMIN ÇIKARILMASI

  09 Mayıs 2016 - 08:36
  Reşityılmaz

  HAKKIMDA HERHAGİ BİR KONU VARMI BİLMEKİSTİYORUM

  14 Mayıs 2016 - 23:05
  ramazan konuk

  sabıka kaydı sorgulaması şifreli hale gelmiş.

  25 Ekim 2016 - 08:33
  Reşityılmaz

  GBT MİSORGULAMAK VE GÖRMEK İSTİYORUM

  25 Ekim 2016 - 14:54
  mehmet akbayır

  aranmam olup olmadığını öğrenmek istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.