TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama

UYAP, Edevlet tc kimlik no ile mahkeme sorgulama

TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama işlemi devletimizin internetteki yeni uygulamalarından  birisi. Her istediğimizde sadece kimlik bilgilerimizde kısa zamanda mahkeme sorgulama işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Devletin TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama sistemi birçok kişinin işine yarayacak bir uygulama gibi gözüküyor.

TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama işlemi için UYAP Bilişim Sistemi Vatandaş Portalı (https://vatandas.uyap.gov.tr/vatandasportal/index.html) internet sitesine giriyoruz. Karşımıza gelen ekranda üstteki yeşil menüden “İmzasız” butonunu tıklıyoruz. Sıradaki ekranda güvenlik kodunu giriyoruz ve “Giriş” butonuna tıklıyoruz. Eğer güvenlik kodu resmi ekrana gelmiyorsa resim bölümünün yanındaki tekerlek sandalyeli insan resmine tıklıyoruz. Böylelikle güvenlik kodunu sesli olarak dinleyip yazabileceğiz. Onaylama işleminin ardından ekranda sol bölümde gözüken menüden “Dosya Sorgulama” linkine tıklıyoruz. Karşınıza “Dosya genel bilgilerisorgulama” ekranı çıkacaktır. Belirtilen yerlere yargı bilimi, il adı, adliye, birim bilgilerini girdikten sonra T.C. Kimlik numaranızı ve T.C. Kimliğinizde bulunan seri ve no kısmını sisteme yazıyoruz ve Sorgula butonuna basıyoruz. Eğer mahkeme ile alakalı dosyanız bulunuyorsa hemen alt bölümde dosyalarınız görünecektir. Bu yöntemle TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz.

  15 Haziran 2016 - 08:41
  sadullah

  e devlet sifremi unuttum yurt disindayim sms giremiyorum acil ihtiyacim var lutfen yardimci olursaniz menmun olurum tesekur ederim

  15 Haziran 2016 - 21:49
  admin

  Sadullah bey e devlet şifrenizi unuttuysanız konsolosluktan yenisini alabilirsiniz.

  19 Temmuz 2016 - 19:09
  murat atkale

  2 saattir şifremle bile beceremedim bu işi.çok karışık.hakkımda mahkeme kararlarını ögrenemiyorum bitürlü.yardımcı olursanız sevinirim.kolay gelsin.

  23 Temmuz 2016 - 19:24
  yunus kırbaş

  tc no ile mahkeme sorgulaması yapılmıyor arkadaşlar e devlet şifresi gerekli.

  21 Kasım 2016 - 19:09
  müjdat

  merhabalar benim 19/11 2016 tarihli işçi mahkemem vardı dosya no 2015 e 427 akibeti nedir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.