E-Okul

2005 yılında altyapı çalışmaları yapılan e oluk sisteminin,uzun bir aradan sonra okurlarımızla tekrar buluşmaya geldik.Bugün sizlere E-Okul Girişten söz edeceğim. Bu site öğrenci, veliler, öğretmenler için güzel bir site…Bu site sizlere kullanıcı adı ve şifreniz ile öğrenci bilgilerinizi,notlarınızı mezun oluncaya dek her türlü bilgiyi sunar.Söz ettiğim site için tüm resmi okullarda olmanız,okumanız yeterlidir. Örneğin lise,ilköğretim ,özel eğitim kurumlarında okumanız ya da öğrencinizin olması yeterli..Burada öğretmenler, öğrencilerin kaydını yapmakta,öğrencilerin notlarını girmekte,düzenlemekte; öğrencilerin sınav tarihlerini,devamsızlık durumlarını öğrencilerin okulla her türlü faaliyetlerini yapmaktadırlar.

Site sayesinde öğrenciler aldığı notlara kolayca ulaşabiliyorlar,dönem sonunda aldığı notları görebiliyorlar ve taktir, teşekkür belgelerine sahip olup olmadıklarını da site sayesinde öğrenebiliyorlar.Site öğrenci,veliler,öğretmenler için kullanımı kolay,rahat sunulmuş tamamen öğrenciye, öğretmene yönelik zaman kaybının olmaması için hazırlanmış güzel bir site.

E-Okul sistemi tüm İlköğretim okullarında standart bir yapı oluşturarak uygulamalardan kaynaklanan hataları büyük oranda ortadan kaldırmış, ders çizelgelerinin oluşturulmasından, karne ve diploma düzenlemeye kadar her alanda çok iyi bir yapı kurulmuştur.Bu sayede yaşanan birçok sorun ortadan kalkmıştır. Ortaöğretime Geçiş Sistemi için altyapı da oluşmuş ve elektronik ortamın avantajları yaşanır hale gelmiştir. Lütfen aşağıdaki kutuya doğrulama kodu, öğrencinin tc no ve okul numarasını yazdıktan sonra TAMAM tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda çocuğunuzun devamsızlığı, davranış notu ve karne notlarını görebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.